Ogłoszenie

Reklama ( Kliknij w celu pokazania zaprzyjaźnionych stron )

Skrypty ( Informacje dotyczące użytkowania )

Korzystanie ze skryptów zamieszczonych na stronie jest darmowe gdyż zostały wykonane przez autora strony bądź umieszczone przez ich autorów na stronie. Jedyny wymagany warunek użytkowania skryptu to wklejenie widocznego bannera w widocznym miejscu ( np. ogłoszenie ).
Wszelkie próby korzystanie z kodów i nie wklejenie reklamy wiążę się z wykluczeniem z forum jak i brak możliwości korzystania z kodów.
W przypadku skryptów zaawansowanych ( czyli mówiąc ściśle tych, które uznam za lepsze i wymagały większego nakładu pracy ) można z nich korzystać jeżeli dostaniecie zgodę ich twórcy.
Wszelkie próby skopiowania takowych kodów ze źródła strony itp. będą się wiązać z konsekwencjami prawnymi.

Współpraca ( Wymiana bannerem, kontakt itp. )

Jeżeli chcesz podjąć współprace z forum ( wymiana linkiem, buttonem, bannerem bądź inna forma nawiązania współpracy ) skontaktuj się na podany numer gg. Wszelkie inne rzeczy typu nie działający skrypt ( umieszczony w działach ze skryptami ) napisz w "Problemy i Pytania".
Inne formy nie będą w ogóle brane pod uwagę i będą zamykane.
Gadu-Gadu: 33117051

#1 2011-11-30 16:15:53

ffox

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 20
Punktów :   

[CSS] Wybór stylu (skórki)

Witam,
Od wczoraj szukam sposobu na uruchomienie takiego skryptu:
http://www.kurshtml.edu.pl/skrypty/skorki.html

Generalnie chodzi o to, aby każdy mógł dostosować wygląd strony/forum do swoich upodobań.
Niestety po wybraniu odpowiedniej skórki, wygląd strony wykrzacza się.
Wybrany styl css niby się ładuje, ale większość grafiki pobierana jest ze stylu domyślnego, a tekst formatuje się w dziwny sposób.

Skrypt działa na 100%, testowałem na zwykłym pliczku html.
Być może z czymś na forum się koliduje, tylko z czym?

Pozdrawiam.

Offline

 

#2 2011-12-01 09:01:21

ukaszf9

Administrator

Zarejestrowany: 2011-07-24
Posty: 335
Punktów :   23 
Test pole: 1

Re: [CSS] Wybór stylu (skórki)

ffox napisał:

Wybrany styl css niby się ładuje, ale większość grafiki pobierana jest ze stylu domyślnego, a tekst formatuje się w dziwny sposób.

Mógłbyś zademonstrować ? ewentualnie skoro wszystko działa to proponuje ci do każdej wartości, która coś zmieniać dodać wartość !important - możliwe, że domyślne właśnie nie pozwalają na zastąpienie tym twoim.


http://codepunz.net63.net/img/codepunz1.png
Prosta, szybka przeglądarka skryptów umieszczonych na Noof'ie

Offline

 

#3 2011-12-01 09:23:17

ffox

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 20
Punktów :   

Re: [CSS] Wybór stylu (skórki)

ukaszf9 napisał:

Mógłbyś zademonstrować ? ewentualnie skoro wszystko działa to proponuje ci do każdej wartości, która coś zmieniać dodać wartość !important - możliwe, że domyślne właśnie nie pozwalają na zastąpienie tym twoim.

Oczywiście.

Forum testowe: http://www.tr123.pun.pl/

W ogłoszeniu masz 2 przyciski ED oraz UCS.
Domyślny CSS jest dla stylu/skórki UCS.
Po kliknięciu na ED, grafika (tło) powinna się zmienić, ale dalej pobiera jakimś cudem z UCS.

Przy okazji zorientowałem się że przy alternatywnym pliczku .css muszę dodać na początku wartość:

Kod:

@import url('http://nazwa_forum/style/Test9.css');

Wtedy tekst się nie rozjeżdża, ale i tak logo itd jest inne.

Co do !important, zaraz poćwiczę.

EDIT:
Działa, geniusz jesteś :-)
Upewnię się że wszystko w 100% działa i będzie można zmieniać skórki na forum.
Będziesz mógł opisać to tutaj na forum, myślę że znajdzie się grono zainteresowanych osób.

EDIT2:
Dodam jeszcze, że zaletą skryptu jest to, że działa na wszystkich pozostałych podstronach serwisu.
Dzięki temu po wejściu na forum, nie ładuje się domyślny css tylko w ciasteczkach używany jest ten który wybraliśmy (alternatywny).

EDIT3:
W alternatywnym pliczku css. dodajemy tylko o co będziemy chcieli zmienić.
Nie powielamy reguł znajdujących się w domyślnym css, które nie będą ulegać zmianie.

EDIT4:
Niestety niezbyt dobrze funkcjonuje to pod IE.
Pod Firefox, Opera oraz Chrome działa prawidłowo.

Ostatnio edytowany przez ffox (2011-12-01 11:47:50)

Offline

 

#4 2011-12-01 14:17:17

ukaszf9

Administrator

Zarejestrowany: 2011-07-24
Posty: 335
Punktów :   23 
Test pole: 1

Re: [CSS] Wybór stylu (skórki)

IE działa dobrze w jego najnowszej odsłonie czyli IE9. W starszych błędach nadzwyczajnie sobie nie radzą z tym ewentualnie wpisz "IE7 !important" i poszukaj alternatywy dla tego.
Co do skryptu - myślę iż jest genialny i znajdzie się dla niego sporo zastosować Co prawda ten sam efekt można było zrobić przy użyciu pluginu jQuery o nazwie jQuery cookie ale i tak myślę, iż twoja alternatywa jest o wiele prostsza kosztem większej liczby linijek kodu.

Będziesz mógł opisać to tutaj na forum, myślę że znajdzie się grono zainteresowanych osób.

No ja jednak myślę, że skoro ty na to wpadłeś, to ty powinieneś to opublikować oczywiście dział ze skryptami stoi otworem dla takich skryptów.

P.S - nawet mam już alternatyw dla tego skryptu w postaci zmiennego tła w chatboxie standardowym, którym przerobiłem tak by wyglądał jak ten z pun'a.


http://codepunz.net63.net/img/codepunz1.png
Prosta, szybka przeglądarka skryptów umieszczonych na Noof'ie

Offline

 

#5 2011-12-01 23:05:41

ffox

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-09-30
Posty: 20
Punktów :   

Re: [CSS] Wybór stylu (skórki)

Zapraszam :-)

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.nlp-perswazja.pun.pl www.pgg.pun.pl www.public-ventrilo.pun.pl www.wtiich.pun.pl www.adm2009.pun.pl